2008-05-23

1. kursuse tööd (kevadsemester)

Semester on lõppemas ning selle aja jooksul pidime palju õppima ja tegema. Esmaspäeval on hindamised ja pärast seda on veel 3 eksamit ning projekteerimises hindamine. Esmaspäeval lähevad hindamisele maalimise, joonistamise, värvusõpetuse, kompositsiooni ja vormiõpetuse aluse ( vot nii pikk nimi ongi :D) tööd. Tegin väikese kollaaži kompositsiooni ruumilisest tööst. Seletan lahti. Meie esimene ülesanne oli 4x4 cm ruudukestest, millel on triibud peal ja mis on täiesti erinevad (kokku erinevaid oli vist 6 ), nendest tuli siis teha alusele kompositsioon. Tegelikult pidime tegema 3 erinevad alust, kuid üks läheb tegemisse. Teine ülesanne oli teha ruumiline kompositsioon, kuid tingimus oli see, et kui me vaatame seda pealt, peab olema see täpselt sama, mis esimene töö. Ning kolmanda töö jaoks noppisime me korduvad elemendid teisest tööst välja ja panime kolmandasse töösse nii, et kompositsioon jääks õhuline. Esmaspilgul tundub võib-olla lihtne, kuid ütlen ausalt, et mõtlema pidi päris palju, sest selleks, et teha selline ruumiline asi peab peas enne läbi mõtlema, muidu pärast kuubikute väljalõikamine ei lõpe iial :D.

Esimene ja teine töö kõrvuti seismas


Teine töö
Kolmas töö


Värvusõpetuses oli meil mitu teemat. Kaks esimest tööd pidid tekitama hallutsinatsioone ehk virvendusi. Oi kui raske oli välja mõelda sellist asja. Internetis oli muidugi lihtne leida, kuid meie pidime ju midagi uut välja mõtlema. Õpetaja näitas meile ka eelmise aasta töid. Mulle jäid silma ühed püramiidid ning sellest aretasin ma uut ideed. Nimelt ma lõikasin nende püramiididelt tipud ära ja oma alusele tegin kõik erinevate suurustega (näidistöödel oli kõik ühesuurused). Õppejõud oli vaimustuses :D.Ning järgmised virvendavad tööd. Teisel töö, millel on suurem värvide kontrast, tekitab nurgalisuse.


Järgmised- tapeedi ja keraamilise plaadi kujundus. Selle õie moodi asi tuli mul juhuslikult välja. Ma kritseldasin paberile muna, kui näitasin õppejõule ja tema ütles, et kui ma suudan joonistada täiusliku muna, siis võib sellest asja saada. Kodus kasutasin nagu ikka arvuti abi ja valmis said erinevas suuruses ilusad munad. Segasin värvid ja maalisin suure portsu paberit. Lõikasin välja ja kohapeal üksteise kõrvale asetades sündiski selline asi.
Ning viimasena ruuminurga värvilahenused. Tasub tähelepanna, et me ei kasutanud mitte üheski töös värvilist paberit, vaid pidime ise need värvima. Ja teate, kui raske oli saavutada õiget tooni. Aga ma loodan, et sain hakkama.Värvusõpetusega on ühel pool. Jäänud on maalid ja joonistused. Suvel läheme Järvakandi suvepraktikale loodust maalima. :D

Joonistused

Nii tore ülevaade! :D

No comments: