2009-01-13

2. kursuse tööd (sügissemester)

Sügissemester on minu jaoks lõppenud ja tööd on nüüdseks hinnatud, see aga tähendab seda, et nüüd võin nad oma blogisse teile vaatamiseks panna.
Suvel käisin maalipraktikal, sellest olen korra isegi rääkinud, kuid maale näidata ei jõudnudki, samas nende tööde arvestamine jäigi sügisesse. Maalipraktikal käisime juuli kuus Jõgevamaal, maalisime ilusat loodust meie endise õppejõu Robert Suvi maakodu lähedal. Õppejõu lemmikuks osutus trepiga maal. Enne ülesande valimist Robert ütles, et trepi maalimine on iga sisekujunduskunstniku proovikivi, muidugi tahtsin ennast proovile panna ja sellepärast maalisingi ta. "Trepimaal" võeti muideks ka näitusele. :) Lisaks sellele omandasin igasuguseid teisi tarkusi ja kogemusi looduse maalimisel.
Need maalid on tehtud semestri jooksul. Sellel aastal vahetusid päris mitmes aines õppejõud ja alguses nagu ikka oli vaja harjuda. Maalid ei ole pandud kronoloogilises järjekorras. Õppejõu lemmikmaalideks osutusid esimene- stiliseeritud maal ja viimane-okste vanik, mis läksid metoodilisse fondi.
Joonistamises selles semestris õppejõud pani rõhku perspektiivile (mitte tsentraalperspektiiv). Alguses oli jällegi raske, vaatamata sellele et eelmine aasta kujutavas geomeetrias õnnestus mul see väga hästi. Raskeks tegi see, et koondumispunktid olid kusagil õhus, mitte paberil. Panin siia üles parimad tööd ja perspektiivi harjutused jäävad mulle endale vaatamiseks. :DProjekteerimine- siingi sai üüratult palju tööd tehtud. Töö on muutunud veel mahukamaks, lisaks plaanidele tuli see kord koostada seletuskiri. Blanšetide arv suurenes samuti, kokku oli vaja teha 8. Ülesandeks kahekorruseline eramu. Ette oli antud vaid välisseinad, muu pidi kõik ise tegema. I ja II korruse põhiplaan mööbliga, I ja II korruse elekri- ja laeplaan mööbliga, I ja II korruse seina- ja põrandaplaan mööbliga, 4 vaadet ja 2 aksonomeetriat või perspektiivi. Eelmine kursus joonestasin käsitsi, nüüd õppisin joonestama arvutiga (Tormi õpetas). Algul arvasin, et arvutiga teed klõps-klõps ja ongi valmis, kuid pidin pettuma. :D Tegelikult tuleb teha kõik ikkagi käsitsi, kuid arvutiga on parem sellepärast, et sellega on lihtne teha parandusi. Aksonomeetriat ja perspektiivi tegin see kord veel käsitsi. Mmm.. minu tööd läksid taas metoodilise fondi. :DJa lõpetuseks paar plastilise anatoomias tehtud tööd. Kokku oli selliseid tegelikult 20 ringis. Need on taas minu lemmikud. Skitseerisime nii meest kui ka naist.Ja olekski peaagu unustanud- kõige mahukam töö aines kompositsiooni ja vormiõpetuse alused! Selle semestri ülesandeks oli kujutada dünaamilist ehk liikumist väljendavat tööd. See koosnes väga mitmest osast. Esiteks oli vaja kujundaga kolm erinevat tasapinnalist tööd ning sellest ühest oli vaja teha üks ruumiline (reljeefne). Sellest ruumilisest tööst välja noppides elemente pidime välja mõtlema kolm erinevat sisustuselementi (võis olla ka eksterjööri osa). Mina mõtlesin välja kolm erinevat disaini- diivan, ooteruumi istepink ja raamaturiiul. Loomulikult juurde oli vaja joonestada vaba käega vaated koos mõõtmetega. Õppejõud oli väga rahul minu tööga ja minu töö rändas taas metoodilise fondi.Ja ongi kõik! Saigi tehtud väike kokkuvõtte. Teen seda eelkõige enda jaoks, sest nii on tore vaadata enda arengut, kuid loodan, et need tööd on märkamist väärt. Praktilistele töödele lisaks olid muidugi ka muud kirjalikud eksamid ja arvestused. Nüüd need, kes suutsid selle pikka postituse läbi lugeda, tehke endale pai. :)

4 comments:

Sann said...

Väga lahe blogi on Sul! Õpin ise samuti sisekujundust Mainoris ja sinu tööd on tõesti nii perfektsed ja inspireerivad.

Lucy said...

Aitäh Sann! Püüan anda endast parima. Jõudu Sulle õpingutes!

Kiku said...

Kaunid maalid!

Lucy said...

Kiku, tänan Sind!