2010-01-16

Kohviku sisustuse ülikooliprojekt


Väike lõik seletuskirjast..
Sissejuhatus

Antud sisustusprojekt on semestritööks Euroülikooli kujunduskunsti teaduskonna sisekujunduskunstniku erialal. Semestritöö objektiks on kohvik, mis on projekteeritud Tallinnas Liivalaia tänaval asuvasse Nordea majasse. Antud semestritöö eesmärgiks oli luua silmapaistva ruumikujundusega ja sisustusega kohvik, mis ärataks inimestes huvi ja kutsuks päeval lõunale nii tavakodanike kui ka äriinimesi ning mis aitaks õhtul lõõgastuda elavmuusika saatel. Eesmärk on jõuda lahenduseni, mis täidab ühe tänapäeva kohviku nõudeid, loob terviku ja vastab tellija ootustele.


Kompositsiooniline lahendus

Antud objektiks on ühiskondlik ruum, mis täidab kohviku funktsiooni. Lähtudes sellest oli vaja luua interjööri lahendust, mis sobiks tellija ootustele ja vajadustele. Kohviku ruumide jaotus on kujundatud lihtsalt ja loogiliselt ning see on jaotatud neljaks tsooniks: tõstetud põrandapinnaga elavmuusikaga tsoon, kõva mööbliga tsoon, baari tsoon ja tõstetud põrandapinnaga pehme mööbliga tsoon, mis loob võimaluse privaatsuseks. Abipinnad on viidud eemale ja tehtud kliendile märkamatuks. Kohvikus on suur aknapind ning suvisel perioodil on võimalik einestada avatud terrassil. Interjööris on kasutatud tume ja hele koloriit ning materjalid on teineteist tasakaalustavad, mis samal ajal aitab keskenduda kõige tähtsamal- einel.


Mööbli- ja põrandaplaan
Valgusti- ja laeplaan
Lõige A-A
Lõige B-BProjekt on hinnatud ning on lubatud avaldamiseks. :) Kõikidele piltidele saab klikida ning vaadata veidi suuremalt.

1 comment:

Anonymous said...

Tere
Väga lahe blogi sul-jälgin koguaeg põnevusega, et mille lahedaga oled jälle hakkama saanud:)
Mul tegelt üks palve ka:P Käin 11.klassis ja teeme joonestamises sisusutusprojekti. Kuna mul on asja vastu suurm huvi siis mõtlesin et äkki saad mulle saata oma seletuskirja. Saaksin siis selle järgi enda seletuskirja teha. Hetkel pole õrna aimu ka kuidas seda teha.
AITÄHH:):)

nyana999@hotmail.com