2014-10-09

Põhjamaiselt moodne noorpere kodu Peetris

Mul on järjekordselt hea meel tutvustada teile järgmist lõpetatud sisekujundusprojekti! Antud 92m² suuruse korteri sisekujundus valmis "Terviklahenduse" paketi raames. Objekt asub Rae vallas uues Sireli kodu kompleksis. Ehitaja ja arendaja on Hausers OÜ. Korteriga asusin töötama juba siis, kui maja vundamenti ehitamist ei olnud veel isegi alustatud. Kuigi ruumiprogrammi muudatustega kiirustati takka, siis kokkuvõttes lisaks mõningatele põhiplaani muudatustele sai tehtud korralik korteri individuaalne elektriplaan (pistikud, lülitid, valguslahendus, plaatimisjoonised, erisõlmed jne). Kliendi soovil loobusime osaliselt standardpaketi siseviimistlusest ja tõime sisse uued materjalid ja toonid. 

See on kodu noorele perele, kes armastab hubasust, kuid kellele meeldib elada värvide keskel. Hallid seinad lisavad sellele kodule rahu ja hubasust. Jah, hallil ja hallil on vahe. Tõenäoliselt see hall, mida te ise valite ehituspoes välja, ja sisearhitekti poolt valitud hall värv on nagu öö ja päev. :) Sisearhitekt oskab näha kaugemale ja arvestada kogu muu sisustusega. Päris igale poole suures koguses hall värvitoon ei sobigi, sest arvestama peab ka ilmakaartega. Antud korteri eelis seisneb selles, et avatud köögiga elutuppa paistab õhtupäike. 
Värvi on kasutanud siin tegelikult minimaalselt. Kõige rohkem paistab silma türkiissinine diivan ning üsna suures koguses on kasutatud valget. Heledast tammest spoonparkett ja siseuksed mõjuvad tasakaalustavalt. Tänu sellele on siin alati soe ja kodune tunne. Teistes tubades on kasutatud muid toone. Magamistuba on lahendatud kohvikoore toonides mõningate kontrastsete detailidega. Kodukabinet seevastu soojas rohekas toonis, kuna sinna päike peaagu ei ulatagi. Ka valgustitele on pööratud siin korteris senisest enam tähelepanu, mis annavad kogu interjöörile viimase lihvi! Need ei pea olema tegelikult kallid, lihtsalt valgustid peab valima hoolega.

Lisaks eespool mainitud ruumidele on korteris veel lisaks lastetuba, duširuum, saun ning teisel tasapinnal külalistetuba. Neist teen aga juttu ja näitan pilte mõni teine kord. 

Kokkuvõtes valmis on saanud stiilne elamine kogu perele. Olulisel määral on pööratud tähelepanu praktilisusele ja funktsionaalsusele (köögis väljatõmmatavad sahtlid, pikendatav söögilaud, lihtsasti puhastatavad söögitoolid on lastega peres asendamatud, elutoapoolne mööblikompositsioon mahutab hulganisti asju ja põrandaidki on lihtsam puhastada, magamistoas on panipaigaga voodi, mahukas kapp-garderoob jne). 
No comments: