2016-03-12

Kalamaja pehmed unenäod

Mullu sügisel sai valmis kogu kevade ja suve kestnud ühe Kalamaja kodu sisekujunduse projekt. Tegemist on puidust kahekordse kortermajaga, mida pere avastas enda jaoks 10 aastat tagasi. Kahjuks maja oli väga kurvas seisus ja ühendades naabritega jõud puhuti majale uus elu sisse ja peale ehitati katusekorrus. Toona oli pere 3-liikmeline ning ruumi jätkus justkui kõigile, kuid tänaseks päevaks on peres 4 liiget- vanemad ja 2 last. Ajast ja ruumipuudusest tingituna võeti plaani osta ära kõrvalkorter ja ehitada kahest korterist üks suur ja avar elamine. Mõeldud, tehtud. 

Mäletan veel selgelt, kuidas pereema võtis minuga ühendust ja nii meie koostöö alguse saigi. Alguses käis tihe töö korteri põhiplaani ümber. Meil oli vaja välja töötada loogilist ja funktsionaalset, hetke asjaolusid arvestatavat, ruumiprogrammi. Igas korteris oli algselt oma sisetrepp ja korteri sissepääs. Ilmselgelt ühest või teisest trepist ja sissepääsust oli vaja loobuda. Aga millise kasuks? Kõige lihtsam oli toimida 2. korrusega, kus asuvad nüüd köök, söögituba, elutuba, kabinet. Katusekorrusel oli mõnevõrra keerulisem leida õige otsus aga nüüd tagantjärgi mõeldes sai tehtud üks ja ainuõige lahendus. Teistmoodi poleks olnud mõttet tehagi. Kõik liikumised ruumis on sujuvad ja valgust on korteris küllalt ja veel! Tänasel päeval katusekorrusel asuvad vanemate magamistuba, mõlema laste toad ning lisaks väike külaliste majutamiseks mõeldud ruum. Loomulikult duširuum ja eraldi vannituba. Viimase renoveerimine on alles ootel. 

Tegemist on terviklahenduse paketina valminud sisekujundusega. Siinkohal teeme juttu ainult katuse korrusest. 

Sisearhitektina pidid tegema veel palju tööd mööbli paigutusega, kuigi põhiplaani välja töötades on vaja kohe mõelda ka kohtmööbli paigutusele, sest hiljem võib tulemus selle võrra kannatada. Valgustuse ja elektripistikute plaan vajas samuti ümberplaneerimist. Tähtis oli luua kontseptsioon. Loomulikult pidin otsima ka kõik viimistluse materjalid ning mööblit. Seda kõike vastavalt omanike maitsele ja eelarvele. Uurides ja kombates omanike eelistusi ja soove, sai otsustatud minimalistlikuma ja moodsama interjööri kasuks vahvate ja rõõmsate aksentidega.

Võrreldes 2. korrusega on siinsed materjalid mõnevõrra lihtsamad ja lakoonilisemad. Värvigamma on hoopis pehmem ja pastelsem. Põrandatel on kasutatud heledat 3-lipilist tammelaudparketti. Vastavalt kliendi soovile on selles kodus kõik seinad värvitud. Aktsendi mõttes on alumise korruse tume sein kaetud dekoratiivvärviga ja ülemise korruse lastetubade seinad on kaetud osaliselt seinamaalinguga. Maalingu osas aitasin pere nooremaid nõuga ja jõuga. Näitasin ette tehnikaid ja ühe päikese aitasin ka maalida. :)

Vanemate magamistoas on esiplaanil eritellimusena valmistatud voodi, millel on ka suur ja mahukas panipaik. Toa arhitektuuriliste iseärasuste tõttu langes valik valmis riidekappide kasuks. Õnneks hooajaliste rõivaste tarbeks on perel kasutada alumisel korrusel tervelt kaks sisseehitatud garderoobi. Seinariiulid- öökapid valmisid samuti minu eskiiside järgi. Valguspaneeli taga peidab ennast led riba. Seina peal ilutsevad Hispaania pööratavad valgustid. 

Lastetoad on kujundatud rõõmsates värvitoonides. Kuna poisi tuba oli enne muutumist kõige pimedam tuba selles korteris, siis parandasime antud probleemi nii värvide valikuga kui ka valguslahendusega. Seinad on kaetud heleda seinavärviga ning peale värvisime helesinised pilved. Antud toas elektriühendusi ei olnud võimalik muuta, kuid sellest hoolimata valgustuse probleemi lahendasime värviliste juhtmetega ja suurte LED pirnidega. Ja valgus saabuski! Mööbli valik on pärit valmistoodangust, küll aga muutsime natuke kummuti ja riidekappi välist värvilahendust. Nii moodustub kaunis ja läbimõeldud tervik!

Neiu toas on värvilahendus pööratud hoopis teise suunda. Seina põhivärvitoon on samuti hele kuid pisikese roosaka-lilla alatooniga. Seinale on maalitud siluett oli pere soov. Minu poolt oli kompositsiooni loomine. Siin tegid põhilise maalimise töö tüdrukud ise. Värvide kombineerimisel sain inspiratsiooni olemasolevatest garderoobi uksepaneelidest. Õrnalt mündiroheline sai kaaslaseks roosa, veel tumedama mündriohelise ja vasksed detailid. Voodi on valminud eritellimusena nagu ka selle kohal olev riiul. Kõik muu on valmistoodang. 

Katusekorrusel ei puudu ka väike nurgake külaliste majutamiseks. Kompaktne diivan käib lahti ja on mõeldud kahe inimesele. Privaatsuse tagamiseks on loodud teiseldatav "sein" tekstiilist paneelkardinate näol. Helikindel see kahjuks ei ole aga siiski loob omaette olemise võimalust!


Põhiplaanid PÄRAST ja ENNE


Lastetuba enne

Lastetuba ja külaliste nurk enne

 Tüdruku tuba enne

 Trepp enne


No comments: