Kodu on pere turvaline ja inspireeriv koht, kus saame nautida elu koos oma lähedastega. Paljud meie kodus ümbritsevad asjad võivad tõsta meie meeleolu ja luua õige atmosfääri. Kodu loomisel pööratakse kõige suurem tähelepanu viimistlusmaterjalidele ja seejärel mööblile. Tekstiil jäetakse sageli tagaplaanile, vajaduspõhiselt soetatakse pigem aknakatted ja vaibad jäävad ootama paremaid aegu. Tegelikult ei saa aga ruumi ilma tekstiilita kujundada. Kardinad, vaibad, dekoratiivpadjad, pleedid, voodikatted on hubase interjööri olulised komponendid, mis parandavad ka ruumi akustikat. Suvisel ajal vajame ehk aknakatteid ainult ereda päikese eest varjamiseks ent sombusel aastaajal on kangad asendamatud soojustunde loojad nii füüsilises kui ka vaimses mõttes.

Tekstiil on olnud läbi aegade ruumi oluliseim element, vaatamata sellele, et tegemist oli suure luksusega. Tänapäeval on võimalik leida kangatooteid erineva hinnatasemega ja igale maitsele. Vaibad on olnud meie kodudes vahelduva eduga alati kasutuses, mingitel ajaperioodidel olid eelistatud ka tekstiilivabad lahendused. Ühtepidi oli tegu nö. interjööri stiiliga, teistpidi tekstiili hinnad olid kõrged ja tekstiilide hooldamine liiga aeganõudev protsess. Praegu on tekstiilitootmises toimunud suured arengud ja muutused ning tänu sellele järjest enam kohtame kodusid, mille kujundus on tekstiilide seisukohast läbimõeldud detailideni.

Interjööris on võimalik kasutada tekstiile kahel täiesti erineval viisil. Üks lahendus on suunata kogu tähelepanu tekstiilile ehk valida kardinad, vaibad, dekoratiivpadjad erksates toonides, väljendusrikka mustriga või suurekoelise tekstuuriga, mis silmnähtavalt eristuvad muust ning paistavad silma. Väljendusrikkad kangad tulevad kõige paremini esile kui üldtaust on rahulikus tonaalsuses. Vastupidiselt esimesele variandile peaks teises võtmes kogu tekstiil toetama interjööri tervikut ning tooma esile ruumikujunduse parimad omadused. Tekstiili peaks valima vastavalt kodu koloriidile ja kasutatud materjalidele ning tavaliselt välditakse suuri toonide kõikumisi ehk tekstiilid on valitud üksteisega sobitatuna.

Sõltuvalt sellest, kas elate omaette, paarina või lastega, saab valida vastavalt kasutusele erinevate omadustega tekstiile. Reeglina kõige lihtsam on puhastada ja hooldada kunstkiu sisaldusega kangaid. Naturaalsetest materjalidest kangad on hästi mõnusad, kuid vajavad erilist hoolt. Lastega ja lemmikloomadega peredesse sobivad ideaalselt spetsiaalse töötluse või koega kangad. Õnnetusi juhtub ka pere suurematel - šokolaadi ja veini plekk diivanil või vaibal ei pruugi enam rikkuda tuju, kui on valitud sobivad tekstiilid. Lastega peredele on soovitavalt otsida vetthülgavaid diivani pealis- kui ka kardinakangaid. Antud materjal ei lase vedelikul imbuda kanga sisse ja mustustki on lihtne kokku korjata paberiga või lapiga. Vaibamaailmas leidub samuti samal põhimõttel puhastatavaid võluvaipu, mis võimaldab ka söögilaua tsoonis kasutada vaipa. Kassi armastajatele sobiksid kõige rohem sametised kangad kuna lemmiklooma küünised ei jää kanga külge kinni. Uudsetest kangastest on hetkel kindlasti väga aktuaalsed antimikroobsed kangad, mis on mõeldud pigem avalike ruumide jaoks. 

Kvaliteetsed kangad on allergeenide ning kahjulikke värvainete vabad. Tähelepanu peaks pöörama ka spetsiifilise lõhna olemasolule. Oluline on ka toote koostekvaliteet, tasub üle vaadata toote õmblused – õmblusniit peaks olema valitud kangaga sama tooni ning ääred korralikult viimistletud. Nii naturaalsete kui ka kunstkiust tekstiilide kvaliteedi kõrval on sama oluline ka selle toote teostus ning lõpptulemus tervikuna. Kardinate puhul on oluline ka korrektne paigaldus. Ebakvaliteetne kardinapuu või -siin võib rikkuda kogu tulemuse ja kasutajakogemuse.  

Hetkel on trendis kvaliteetsed tekstiililahendused. Kaasaegse interjööri aknakatted on pigem maast laeni päeva- ning külgkardinad. Teinekord kasutatakse lihtsalt külgkardinaid ilma õhukese kardinata või vastupidi. Päevakardinateks on tootjatel pakkuda traditsioonilise tülli asemele peenikese koega võrktülli, mis mõjub moodsamalt ja värskendavalt. Kardina kangastest on kõige populaarsem linasesegu kangad naturaalse kui ka erinevates summutatud värvitoonides.  Värvitoonidest on populaarsed sügavad ja intensiivsed pooltoonid ehk üleminekutooonid. Lakooniliste interjööride ilmestamiseks sobivad kangad on suure mustriga, mis viljelevad geomeetriat ja moelavadelt pärit troopilisi motiive, mis on siiani väga populaarsed. Need samad mustrid on leitavad nii kardinate, vaipade kui ka voodipesu tootjate hulgas. Romantilist või klassikalisemat interjööri võib täiendada tekstiiliga, millel on kujutatud abstraktseid ning akvarellilisi kui ka nn. gradient stiilis motiive. Boho stiilis tekstiil on samuti populaarne ning leiab tihti kasutust põhjamaist stiili viljelevates interjöörides, kus rõhk on valgusel, avarusel, lihtsusel ja naturaalsusel. Ökoloogised kangad on tulnud kodukujundamisse, et jääda, sest ümbertöötlemine ja taaskasutus puudutab hetkel kõiki valdkondi. Antud tektstiile toodetakse nii vanast tekstiilist kui ka lõngast. Tasub lisaks välja tuua, et vaibamaailma trend on suunatud hetkel erikujulistele vaipadele. Luksuslikult mõjuvad siidised vaibad on ajatud ning sõltuvalt koostisest on võimalik leida ka kergesti puhastatavaid variante. Suvisel ajal kodukujundamise piire võib laiendada ka õue ning kasutada veekindlaid mustrilisi kangaid pergola, terrassi või millegi muu kujundamiseks.

Oma tulevast kodu planeerides tasub kohe üsna alguses kaardistada aknakatete vajadusi, sest nende reguleerimine võib eeldada elektrit, ent tänavu on võimalik motoriseeritud juhtimist saada ka taaslaetavate akude näol. Planeeritava või olemasoleva kodu puhul võiks otsustada, kas tekstiil peaks olema domineeriv või kogu interjööri toetav. Selleks võib sirvida ajakirju või koguda inspiratsiooni veebilehtedelt. Hea oleks tutvuda paari sisustuspoe või kardinasalongi tekstiili valikuga. Laenutage tekstiilinäidiseid ning enne lõpliku otsuse langetamist vaadelge materjali kodu olemasolevas päevases ja õhtuses valguses. Salongi või poe valgus on kodu valgustusest väga erinev. Kui vaipade standardmõõdud jäävad liiga väikeseks või suureks, siis tasub tellida põrandakatete salongist rullvaip koos lõikamise ning ääristamise teenusega. Investeerige tekstiilidesse, mis on loodud spetsiaalselt teie interjööri jaoks, see peegeldab teie interjööri terviklikkust ning individuaalsust.