Eramu
Aasta: 2019
Pindala: 313,4 m²
Elamu sisekujunduse tervik on valmimisjärgus.  Sisearhitektuuri projekt valmis terviklahendusena 2019.a.

SISEARHITEKTUURI KONTSEPTSIOON

Eramu üldpinnaga 313 m², mis asub Kakumäel – piirkonnas, mille muudab eriliseks merelähedus ning rohke kõrghaljastus. Maja asukateks on neljaliikmeline perekond - ema, isa ning kaks last: 10 – aastane tütar ja 8-aastane poeg. Pere suurimaks sõbraks on suur tõukoer.

Kodu on koht, kus pere üheskoos meelsasti aega veedab. Seetõttu on ka ruumiplaneering väga avar. Põhiline tegevus toimub 1. korrusel eramu keskmes –panoraamaknaga ning kaminaga elutoas ning elutoast eraldatud ruumikas köögis. Elutoast edasi liikudes on võimalik võõrustada külalisi suures söögisaalis, kust kaudu on võimalik pääseda ka õueterrassile. Samas tiivas asub eraldatud saunakompleks. Esiku kaudu on võimalik pääseda autogaraaži.

Eramu 2. korrusel asuvad privaatsemad ruumid võimaldavad tegeleda igal pereliikmel lemmiktegevusega: puhata, töötada või pakkuda kaugemalt tulnud külalistele majutust. Lisaks pere magamistubadele ja nende juurde kuuluvatele vannitubadele, paiknevad ülakorrusel majapidamisruum ning kabinet-külalistuba. Siseviimistlusmaterjalide valik on antud eramus valitud vastavalt ruumi funktsioonile. Suurema kasutuskoormusega ning niisketesse ruumidesse on põrandakatteks valitud matjas marmoriimitatsiooniga ja rahulikum kiviimitatsiooniga keraamiline plaat. Eluruumidesse on valitud prantsuse kalasabaparkett, et tuua interjööri elegantsust. Antud joont on jätkatud ka 2. korruse vannitubades, kasutades sarnaseid materjale. Arvestades eramu suurust on hubasuse loomiseks kasutatud puitmaterjale nii põrandal, mööblil kui ka osaliselt seinte viimistlemisel. Eramu valgustus on hoolikalt planeeritud, arvesse on võetud üldvalgustus, kohtvalgustus ning meeleoluvalgustus. Elutoa dekoratiivsed seinapaneelid, tekitades varjumänge, loovad õhtusel ajal õdusa meeleolu. Eritellimusena projekteeritud kohtkindel mööbel võimaldab maja elanikel kasutada ruume funktsionaalselt.

Ehitaja: Compactor Grupp OÜ
Seina - ja põrandakatted: Põrandakeskus, Wermstock
Aknakatted: Avaeksperdid OÜ
Valgustid: Moodne Valgustus
Istemööbel: Furgner
Erimööbel: Knolle, A-Ruut.
Fotograaf: Oleg Pimenov