Majaosa
Aasta: 2017
Pindala: 107 m²
Majaosa  sisekujundus valmis osaliste teenuste tulemusena.

Tegemist on täielikult renoveeritud majaosaga. Väljavahetatud on kõik alates põrandakate-, seinakatematerjalidest, mööblist, valgustitest kuni aknakateteni välja (va aknad ise). Olen jaganud soovitusi, otsinud materjale ja suunanud kliente leidmaks päris "oma kodu" kontseptsiooni.

Antud majaosa oli kunagi väljaehitatud selliselt, et esimesel ja teisel korrusel paiknesid eraldiseisvad korterid ühise esikuga. Pere soovis ühendada kaht korrust üheks suureks elamiseks. Esimesel korrusel paiknevad järgmised ruumid: esik, koridor, vannituba, köök, elutuba ja kabinet. Kuna ruumiprogramm oli paigas ja põhiplaani ei olnud vajadust muuta, siis antud etapis avasime vaid ühe vaheseina, mis eraldas kööki elutoast. Olime alguses pikalt kahe otsuse vahel, kas avada üks vahesein või mitte. Lõpptulemusest on näha, et avatuks see sai ja selliselt paranes ka kogu köögi ja elutoa avarus. Vastaspool olev sein jäi paika, et elutuba oleks koridorist mõnevõrra eraldatud.

Teisel korrusel asuvad pere privaatsemad ruumid: avar ja valgusküllane trepihall koos puhketsooniga, vannituba, lastetuba ja magamistuba. Ka sellel korrusel oli ruumiprogramm eelnevalt paigas ning kliendid ei soovinud muudatusi sisse tuua.

Vastupidiselt põhiplaanile, kus ei olnud vaja teha muudatusi, oli tarvis hoolikalt läbi mõelda mõlema korruse mööblipaigutus. Esimesel korrusel köögimööblit planeerides, pakkusin välja mitu erinevat võimaliku varianti, mille vahel klient valis sobiva ja me kohendasime seda vastavalt tehnilistele võimalustele. Oluline oli arvestada asjaoluga, et väga suuri muudatusi ehituslikust aspektist ei soovitud teha. Pigem vähem aga nii, et köök oleks toimiv. Kui kodu süda sai paika, siis selle ümber hakkasime planeerima söögilaua- ja elutoatsooni. Seejärel kabinetti, esikut ja 2. korrust. Koridoris tegime ka väikese muudatuse, tõstes ringi olemasoleva garderoobi. Selliselt muutsime koridori avaramaks. Kuna antud korruse vannitoas oli värskem remont juba eelnevalt tehtud, siis see jäi seekord projektist välja.

2. korruse magamistoas soovitasin kindlasti muuta voodi paigutust, nii et mõlemal täiskasvanul oleks võimalik läheneda omale poolele eraldi. Siin nagu ka alumise korruse elutoas, oli mööbel eelnevalt ette ostetud. Magamistoa kõrval asetsevas toas oli kunagi väike köök, mille ehitasime nüüd lastetoaks ümber. 2. korrusel oli algselt plaan vannituppa paigaldada dušš, kuid jooksvalt sai otsustatud, et sinna tuleb siiski uus vann koos uue siseviimistlusega.

Mõlema korruse elektriplaane kohandasime vaid mõningate lisapistikute ja paari uue valguslahenduse näol. Köögitsoonis lisaks uuele töötasapinna valgustusele paigaldasime pinnapealsed laevalgustid ning söögilaua kohale eraldi kohtvalgustid. Nii on tagatud ruumi ühtlane valgustatus. Elutoapoolne valgustus on lahendatud mõnevõrra lihtsamalt- ripp- ja põrandavalgustiga. Koridoris ja esikus kasutasime tehnilisema vormiga kohtvalgusteid, kuna sooviks oli saada suuremat valgustatust ning vähem dekoratiivsust. 2. korrusel on kasutatud pigem dekoratiivsemaid ja õhulisi valgusteid, mis toetavad ruumi atmosfääri ja mõjuvad õhuliselt. Eriti õhtusel ajal on tore vaadata, kuidas suur võilille valgusti viskab seina peale varju. Magamistuppa valitud laevalgusti lisab antud toale karakterit ja loob väikest dialoogi tapeediga. Üks tore idee, mida pereisa pakkus välja, oli paigutada led riba terve laetala pikkuses, loob samuti meeldiva tunde. Hoolikalt valitud valgustid lisavad interjöörile viimase lihvi ja toetavad kogu õhustikku.

See on kodu noorele perele, kes armastab harmooniat, kuid kellele meeldivad ka aktsendid. Kogu majaosa viimistluses on läbivalt kasutatud heledaid toone, mis lõid suurepärase tausta efektsetele tapeetidele, mööblile ja valgustitele. Traditsiooniline naturaalset tooni tammeparkett läbib mõlemat korrust ja seob tervikuks. Jättes üldise tausta rahulikuna, saime kasutada graafilise mustriga tapeete ning ka mööblis oli võimalik kasutada julgemaid värvitoone. Värvide valikul andsid suure tõuke eeskätt need mööblitükid, mida kliendid olid ise ette ostnud. Vastavalt sellele kujuneski kogu interjöör. Väga suure muutuse läbis ka kahte korrust ühendav sisetrepp. Omanikud ei soovinud küll uut treppi, kuid värskendust vajas igal juhul. Vana kolletunud mänd oli oma aja ära elanud ning me viimistlesime selle valgeks. Osa trepiastmetest värvisime toonitud värviga ja teise osa lihvisime ja õlitasime üle.

Kokkuvõteks võib öelda, et valmis on saanud moodne ja õdus elamine. Karakteriga interjöör. Rõõm tõdeda, et minu mõtetega ja soovitustega tuldi kaasa, see ongi õnnestunud koostöö alus.
Teostatud teenused:

 • Sisekujunduse kontseptsiooni loomine
 • Funktsionaalne plaan mõõtketiga
 • Tehniline plaan
 • Seinte ja põrandaviimistlusplaanid
 • Lae- ja valgustusplaan
 • Valgustusplaan lülitite mõõtketidega ja kõrgustega
 • Elektripistikute plaan mõõtketidega ning kõrgustega
 • Möbleeritud põhiplaan
 • Interjööri fragmendid
 • Viimistlusmaterjalide valik (seinakattematerjalid, põrandakattematerjalid)
 • Valgustite valik
 • Pehme ja ostumööbli valik ja soovitused
 • Eritellimusmööbli disain ja joonised (köögimööbel, garderoob)
 • Aknakatete, tekstiilide soovitused
 • Interjööri 3D modelleerimine
 • Väljasõidud objektile
 • Spetsifikatsioonid tabelitena (siseavatäited, seinte-, lae- ja põrandaviimistlusmaterjalide, mööbel, valgustid, tekstiil) lühikirjeldusega koos võimaliku ostukohaga ning nõuetega.

 • Aknakatted: Avaeksperdid OÜ
  Köögimööbel: KöögiArt
  Tapeet: Karl Bilder
  Mööbel: Ikea