Kahe korteri ühendamine
Aasta: 2015
Pindala: 118 m²
Korteri sisekujundus valmis terviklahendusena.

Tegemist on puidust kahekordse kortermajaga, mida pere avastas enda jaoks 10 aastat tagasi. Kahjuks maja oli väga kurvas seisus ja ühendades naabritega jõud puhuti majale uus elu sisse ja peale ehitati katusekorrus. Toona oli pere 3-liikmeline ning ruumi jätkus justkui kõigile, kuid tänaseks päevaks on peres 4 liiget- vanemad ja 2 last. Ajast ja ruumipuudusest tingituna võeti plaani osta ära kõrvalkorter ja ehitada kahest korterist üks suur ja avar elamine. Mõeldud, tehtud.
 
Mäletan veel selgelt, kuidas pereema võtis minuga ühendust ja nii meie koostöö alguse saigi. Alguses käis tihe töö korteri põhiplaani ümber. Meil oli vaja välja töötada loogilist ja funktsionaalset, hetke asjaolusid arvestatavat, ruumiprogrammi. Igas korteris oli algselt oma sisetrepp ja korteri sissepääs. Ilmselgelt ühest või teisest trepist ja sissepääsust oli vaja loobuda. Aga millise kasuks? Kõige lihtsam oli toimida 2. korrusega, kus asuvad nüüd köök, söögituba, elutuba, kabinet. Katusekorrusel oli mõnevõrra keerulisem leida õige otsus aga nüüd tagantjärgi mõeldes sai tehtud üks ja ainuõige lahendus. Teistmoodi poleks olnud mõttet tehagi. Kõik liikumised ruumis on sujuvad ja valgust on korteris küllalt ja veel! Tänasel päeval katusekorrusel asuvad vanemate magamistuba, mõlema laste toad ning lisaks väike külaliste majutamiseks mõeldud ruum. Loomulikult duširuum ja eraldi vannituba. Viimase renoveerimine on alles ootel.

 Sisearhitektina pidid tegema veel palju tööd mööbli paigutusega, kuigi põhiplaani välja töötades on vaja kohe mõelda ka kohtmööbli paigutusele, sest hiljem võib tulemus selle võrra kannatada. Valgustuse ja elektripistikute plaan vajas samuti ümberplaneerimist. Tähtis oli luua kontseptsioon. Loomulikult pidin otsima ka kõik viimistluse materjalid ning mööblit. Seda kõike vastavalt omanike maitsele ja eelarvele. Uurides ja kombates omanike eelistusi ja soove, sai otsustatud minimalistlikuma ja moodsama interjööri kasuks vahvate ja rõõmsate aksentidega. Interjööri märksõnadeks on kvaliteetsed ja hinnatud materjalid. Põrandal on kasutatud looduse joont järgivat Curv8 laudparketti Bolefloorilt. Köögis aga on  töötasapinnaks vastupidav leather töötlusega looduskivi graniit. Üldjoontes on interjööri värvilahendus üsna monokromne, kuid kollakad detailid toovad sellesse lustlikust ja kaotavad liigse karguse. Lisaks kollastele detailidele pakub lustimisrõõmu must magnet- tahvel, kuhu saab kirjutada ja riputada erinevaid pilte. Elutoas on laste lemmikuks saanud disainiklassikaks peetav kollane tugitool Muna. Köögis ja esikus on mängitud keraamilste plaatidega ja nende paigutusega. Mõistagi keraamiliste plaatide muster oli läbi mõeldud ja oli välja joonestatud. Tumehallid põrandaliistud lisavad graafilisust, toovad põrandate ilu esile ning loovad raami kogu interjöörile. Korterit läbiv kohtmööbel ehk köögimööbel ja elutoa riiul koos seinakappidega valmisid minu eskiiside järgi.
Nagu eespool mainitud korter vajas ka uut valgustuse ja pistikute plaani. Valguslahenduste loomisel arvestasin omanike endiste harjumustega ja elektritööde teostamise võimalusi. Kui enne elutoas praktiliselt puudus laevalgustus, siis nüüd on võimalik kasutada nii laevalgustust kui ka mahedat meeleoluvalgustust, mis on peidetud LED riba näol valguskarniisi taha. Köögis nagu ka elutoas on üldvalguseks süvistatud LED valgustid tumehallis raamis. Söögilaua kohal on eraldi metallist kupliga valgusti. Pereema sõnul kodus on nüüd palju rohkem valgust, kuid elektriarve on see-eest jäänud samaguseks nagu oli ühe korteri puhul.
 
Aknakatteks sai valitud lakoonilised, kuid pisikese geomeetrilise mustriga rulookardinad. Veelgi kodusema tunde looksid siin ruumis vaip, diivanilaud, baaritoolid ja väikesed sisustusdetailid, mis on hetkel veel ootel aga küll ka need üks kord siia ruumi jõuavad.

Teostatud teenused:

 • Sisekujunduse kontseptsiooni loomine
 • Funktsionaalne plaan mõõtketiga, ruumiprogrammi täiustamine
 • Tehniline plaan
 • Seinte ja põrandaviimistlusplaanid
 • Lae- ja valgustusplaan
 • Valgustusplaan lülitite mõõtketidega ja kõrgustega
 • Elektripistikute plaan mõõtketidega ning kõrgustega
 • Möbleeritud põhiplaan
 • Interjööri fragmendid ja plaatimisjoonised
 • Viimistlusmaterjalide valik (seinakattematerjalid, põrandakattematerjalid, liistud, uksed, keraamilised plaadid, santehnika, jms)
 • Valgustite valik
 • Pehme ja ostumööbli valik
 • Eritellimusmööbli disain ja joonised (köögimööbel, garderoobid, vannitoa mööbel, lastetoad jne)
 • Aknakatete, tekstiilide valik
 • Interjööri 3D modelleerimine
 • Väljasõidud kliendiga salongidesse
 • Spetsifikatsioonid tabelitena (siseavatäited, seinte-, lae- ja põrandaviimistlusmaterjalide, mööbel, valgustid, tekstiil) lühikirjeldusega koos võimaliku ostukohaga ning nõuetega.
 • Autorijärelvalve

 • Põrandakatted: Bolefloor (Curv8), Balti Plaadikaubandus AS
  Aknakatted: Avaeksperdid OÜ
  Valgustid: Ekoluumen OÜ
  Erimööbel: Andi mööbel